Obserwuj nas na Instagramie:

Projektujemy fryzury oraz wizerunek, kierując się indywidualnymi potrzebami klienta.

10 maja 2020

Krioterapia włosów – czyli regeneracja na zimno. 

Krioterapia włosów – czyli regeneracja na zimno. 

Od dawna wiadome było, jak dobroczynny wpływ na organizm człowieka mają niższe temperatury –  lekarze na obrzęki, stłuczenia czy stany zapalne zalecają przykładanie woreczka z lodem w miejsca, w których takie zmiany się pojawiły. Nic więc dziwnego, że w profesjonalnym świecie zabiegów fryzjerskich, w czołówce wykonywanych usług pojawia się także krioterapia dla włosów. 

Jej działanie polega na wykorzystaniu ujemnej temperatury o właściwościach leczniczych do ekspresowej regeneracji zniszczonych włosów.

Pamiętaj, że wyjście na mróz z mokrą głową nie jest tym samym, co specjalistyczna usługa w salonie, w sprzyjających warunkach.

 

Dla kogo?

Krioterapia dla włosów, często nazywana jest również „chirurgią plastyczną” dla wymagających odnowy kosmyków. Powstała ona z myślą o przesuszonych włosach, pozbawionych blasku, matowych, czy tych, które były wystawione na:

-  ekspozycję uszkodzeń chemicznych (częste farbowanie, rozjaśnianie)
- termicznych (ciągłe suszenie lub prostowanie)
- zewnętrznych czynników (niesprzyjająca pogoda, działanie promieni UV, zanieczyszczone czy suche powietrze).

Dla każdego, kto chce uzyskać natychmiastowy efekt wow idealnie sprawdzi się usługa z wykorzystaniem kuracji krio. Nasz „lifting”, naprawia uszkodzone kosmyki już od pierwszego zabiegu, powodując, że są one na nowo zdrowsze i bardziej lśniące. Dodatkowo ta pionierska technologia sprawia, że włosy stają się bardziej odporne, elastyczne oraz błyszczące. Polecamy stosować ją szczególnie w okresie zimowym,  gdyż niweluje problem puszących się i elektryzujących włosów, co przy częstym noszeniu czapki potrafi być mocno uciążliwe.

 

Jak wygląda usługa?

Krioterapia dla włosów to rewolucyjny, ale przede wszystkim bezpieczny zabieg wykonywany profesjonalnie w naszym salonie. Działa zarówno na zewnętrzną, ale i wewnętrzną strukturę włosa. Sam proces polega na nałożeniu na włosy odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych, które zawierają aktywne składniki, takie jak: ekstrakt z kawioru, prowitaminy B5, witaminę E oraz kwas hialuronowy. Następnie urządzenie przypominające prostownicę, za pomocą ujemnej temperatury „wmraża”, czyli wprowadza składniki odżywcze we włosy, naprawiając i uzupełniając uszkodzone włókna, nawet w bardzo głębokich warstwach. Zimno powoduje, że włosy lepiej przyswajają wcześniej wymienione komponenty. 

Odbudowa włosa od wewnątrz polega na wypełnieniu uszkodzonych obszarów. Ich  “zamrożenie” sprawia, że aktywne składniki uszczelniają łuskę włosa. Dzięki zimnu, zewnętrzna część kosmyka staje się mocniejsza, bardziej gładka i lśniąca.

 

Jakie efekty i korzyści?

Efekty po krioterapii widoczne są natychmiast po wykonanej usłudze. W krótkim czasie pasma nabierają witalności za sprawą optymalnego nawilżenia. Ujemna temperatura sprawiła, że włókno włosa błyskawicznie wchłania wilgoć, dzięki czemu poziom nawodnienia pasm zostaje podwyższony, czyli staje się one mocniejsze i zdrowsze. Te czynniki składają się, na zwiększenie odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia włosów, na ich odbudowę i regenerację. Od razu, po zakończonym zabiegu, daje się zauważyć, że włosy są bardziej lśniące, wygładzone i sprężyste, a w dotyku są miękkie, delikatne, nie elektryzują się oraz lepiej reagują na stylizację. Krioterapia odpowiedzialna jest nie tylko za gładkość, miękkość i połysk pasm, ale jest również zabiegiem realnie wpływającym na zdrowie, kondycję i ochronę wewnętrznej, jak i zewnętrznej części włosów.

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy z suchych, zniszczonych i pozbawionych blasku, stały się bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, mniej podatne na uszkodzenia, były silniejsze, zdrowsze i po prostu piękniejsze –  zapraszamy do zarezerwowania usługi w naszym salonie.