Sprawdź nasze konto Instagram!

To co jest bardzo ważne to wartości przy trójkątach niebieskich i żółtych. Same trójkąty odnoszą się do tego, w jakim refleksie odcień farby został wybrany (ciepły lub chłodny).

I w zależności od tego, jaki refleks jest wybrany, stosujemy odpowiedni oksydant.

Podsumowując:

Jeśli mamy klientkę z włosami naturalnymi (bazowymi) na poziomie 6, chcemy wykonać koloryzację na poziomie 8 z chłodnym refleksem, powinniśmy zastosować oksydant vol 40 czyli 12%.

W innym wypadku, jeśli mamy poziom bazowy klientki 8, położymy poziom 10 o ciepłym refleksie to wtedy na zetknięciu tych dwóch liczb mamy pod żółtym trójkątem liczbę 20. Oznacza to, że powinniśmy zastosować oksydant vol 20 czyli 6%. Ale jeśli wybrany refleks jest zimny i pod niebieskim trójkątem jest cyfra 30 to wtedy wybieramy oksydant vol 30 czyli 9%.

Tabela naprawdę działa, została wymyślona przez jedną z firm i używany jej już kilka lat. Ps spróbuj i nie bój się jej. ;)

Tabela easy target mówi nam, jaki oksydant użyć. 
 

Jak pracować z tabelą? 

Po lewej stronie (BASE) od 1 do 10 jest przedział koloru bazowego - wyjściowego. Odnosi się on do poziomu natury włosów, a nie pigmentu kosmetycznego.

U góry (TARGET) liczby od 1 do 10 określają nasz cel. Jest to poziom, który chcemy osiągnąć po nałożeniu koloru.

W zależności od tego, jaki mamy poziom wyjściowy i co chcemy osiągnąć tabela wskazuje kilka możliwości.
- Jeśli poziom bazowy jest 4, a chcemy aby włosy po koloryzacji były na poziomie 8 - wtedy musimy zrobić dekoloryzację. Jeśli na zestawieniu obu wartości w tabeli jest w kolorze żółtym musimy wykonać dekoloryzację.

- Jeśli poziom bazowy jest np 5 a chcemy osiągną poziom 7, musimy zrobić repigmentację. Jeśli na zestawieniu obu wartości tabela jest z pomarańczowym kolorem, wtedy należy przeprowadzić repigmentację.

Tabela easy target

Obserwuj nas na Instagramie:

Projektujemy fryzury oraz wizerunek, kierując się indywidualnymi potrzebami klienta.