Obserwuj nas na Instagramie:

Projektujemy fryzury oraz wizerunek, kierując się indywidualnymi potrzebami klienta.

05 lipca 2021

Koloryzacja Air Touch — co musisz wiedzieć przed wizytą w salonie?

Koloryzacja Air Touch — co musisz wiedzieć przed wizytą w salonie?

Koloryzacja Air Touch to jedna z tych technik pracy, które nasze klientki lubią najbardziej. Nic dziwnego, gdyż, dzięki niej można uzyskać bardzo naturalny efekt utrzymujący się na włosach nawet przez kilka miesięcy. Jednak im Air Touch staje się bardziej popularny, tym wśród klientów pojawia się więcej pytań i wątpliwości.

  • Na czym polega technika koloryzacji Air Touch?

Jeśli tłumaczyć dosłownie — jest to dotyk powietrza. To całkowicie trafna interpretacja! W trakcie zabiegu farbuje się mniej więcej połowę włosów. Dzieli się je na bardzo cienkie pasma, które przedmuchujemy suszarką. Wydmuchanie zimnym powietrzem sprawia, że część z nich "wypada" z selekcji, a mocniejsze włosy, które pozostają w naszej dłoni — farbujemy na 1 z kilku starannie dobranych odcieni. To właśnie przez pracę z suszarką i powietrzem, koloryzacja zyskała swoją nazwę. 

  • Jaki efekt uzyskam?

Dzięki tej metodzie uzyskujemy trójwymiarową, bardzo naturalną koloryzację z zachowaniem naturalnej bazy oraz optycznie większą objętość. Łączymy ze sobą kilka barw, które płynnie się przenikają, uzupełniają i delikatnie przechodzą w siebie. Podczas wzrostu włosów nie widać odrostu dzięki idealnie dobranym odcieniom, dzięki czemu na następną wizytę możemy umówić się za pół roku.

  • Czy koloryzacja Air Touch kosztuje tyle samo, co standardowa koloryzacja?

Koloryzacja Air Touch jest jednorazowo stosunkowo droższa, bo to bardzo trudna, czasochłonna technika wymagająca odpowiedniej wiedzy, szkoleń, starannego przygotowania i doświadczenia fryzjera. Natomiast w wymiarze długofalowym docelowo okazuje się tańsza, niż standardowa koloryzacja, bo wraz ze wzrostem włosów odrost nie jest widoczny, a na następną wizytę umówisz się za pół roku. Mimo że Air Touch wykonywany jest w coraz większej liczbie salonów fryzjerskich, warto zrobić szerszy reaserch przed zapisaniem się na wizytę. Popularność techniki, a ilość fachowców, którzy faktycznie potrafią wykonać dobrze Air Touch, to dwie różne historie.

  • Czy należy myć głowę przed wizytą?

Przy koloryzacji Air Touch najlepiej umyć włosy nie później niż dzień przed wizytą.

  • Ile czasu zajmuje usługa?

Air Touch jest dosyć czasochłonną techniką, a sposób jej wykonania odbiega od klasycznej koloryzacji. Może trwać nie mniej niż 6, może trwać cały dzień. Wszystko jest kwestią indywidualną, zależną od startowej kondycji włosów, ich ilości i objętości. Najlepiej zarezerwuj sobie na nasze spotkanie co najmniej pół dnia, a jeśli potrzebujesz konkretnej informacji — zapraszamy na darmową konsultację przed koloryzacją, na której przedstawimy plan działania i realnie ocenimy ile czasu potrzeba na wykonanie usługi.

  • Kiedy kolejna wizyta?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle indywidualna. Wszystko zależy od kondycji włosów, od tego, jak o nie dbamy na co dzień oraz jak się z nimi obchodzimy, np. częsta ekspozycja na słońce, codzienne prostowanie, suche powietrze czy chlorowana woda. Te wszystkie czynniki mogą przełożyć się na czas utrzymania się koloryzacji. Efekt po Air Touch, jaki gwarantujemy to rozświetlone pasma, optyczne zwiększenie objętości fryzury oraz niewidoczne przejścia między tonowanymi włosami, które utrzymają się do 5-6 miesięcy.

  • Gdzie Air Touch?

Jeśli jesteś fryzjerem — zapraszamy Cię na nasze szkolenia w Gdańsku, które prowadzimy z zakresu nowoczesnych technik koloryzacji — naszej autorskiej Niteczkowej i Air Touch.

Jeśli pragniesz zmian na swojej głowie — zapraszamy Cię do salonu w wybranym terminie. Zanim się jednak spotkamy, przeczytaj dalszy ciąg artykułu i przekonaj się, czy ta koloryzacja jest właśnie dla Ciebie.